היכל מוסדות שערי דעה חיפה

כולל בשבילי ישעיהו

עמותת "אגודת שערי דעה" מובילה את פרויקט חברותא
בהנהגתו של הרב אלחנן דעי שליט"א 
בישיבת בני עקיבא יבנה חיפה.

כולל האברכים "בשבילי ישעיהו" נוסד בשנת תשע"ב באולם ייחודי במתחם בית הספר יב"ע יבנה חיפה כולל זה הוקם לע"נ הרב ישעיהו רוטר זצ"ל ממחנכי ישיבת יב"ע יבנה חיפה. בית מדרש זה משלב בתוכו פעילות רוחנית לנוער ולקהילה.

בית המדרש הזה המשמש כיום "גולת הכותרת" פועל להעמיד רבני קהילות ומורי הוראה בחיפה רבתי.

האברכים עברו בהצלחה את מבחני הרבנות השונים בהל' מילה וגירות, כשרות, תפילה וברכות , חגים ועוד. ועתה עוסקים בהלכות חו"מ כהכשרה ללימודי דיינות וטו"ר.

במסגרת התוכנית, תלמידי חכמים לומדים ומלמדים בבית מדרש את תלמידי הישיבה 

בימים של פירוד לבבות, מחלוקת ולעומתיות, זורם כאן נהר ייחודי של שלום ובית מדרש מופלא שפותח שערים חדשים.

כאן שוכנים בצוותא תלמידי תיכון עם תלמידי חכמים. הרקע האישי כל כך שונה אבל הערך הלימודי מגבש בין כולם. כאן שורות הגמרא  וחכמת התורה הופכים להיות ערוץ של שלוה ושל הידברות. של היכרות מעמיקה בין עולמות נפגשים.

לצד הפעילות היומיומית מתקיים מבצע שנתי של כתיבת מאמרים וחבורות שאליו חוברים טובי התלמידים בכתיבת מאמרים עיוניים ונידונים בסוגיות הנלמדות במשך השנה, כאשר המאמרים מופיעים בחוברת חידושי תורה יוקרתית היוצאת לאור מידי שנה, כך התלמידים מקבלים ארגז כלים משמעותי בדרכם אל החיים.

התוכנית זוכה לתמיכתם של ראשי ומחנכי הישיבה לתמיכתה של עיריית חיפה יוצרת גשר בין עולמות ופותחת שערים בין תלמידי חכמים לתלמידי בית הספר, כך התלמיד מבחין כי התורה היא עורק חיים.

לתרומה דרך הבנק:

בנק מזרחי סניף 492 – מ.ח. 119875
ע"ש אגודת שערי דעה
(התרומה מוכרת לפי סעיף 46)